Iwona Gawron opowiada o kwasie madekasowym

2020-08-19

Kwas madekasowy to nowy związek wydzielony z wąkroty azjatyckiej (Centella asiatica), czyli gotu koli. W jednym z przeprowadzonych badań kwas madekasowy okazał się najskuteczniejszym inhibitorem progerinu z całego wachlarza analizowanych związków roślinnych.Iwona Gawron https://cmlinden.pl/dr-n-med-iwona-gawron/ przedstawia istotę kwasu madekasowego

Ta roślina w preparatach do skóry wykazuje niezwykle silne działanie przeciwstarzeniowe. Blokowanie progerinu, jak z tego wynika, jest świetną metodą na odmłodzenie organizmu. Pierwszy raz wspomniałam amlę, czyli liściokwiat garbnikowy (Phyllanthus emblica, Emblica officinalis), w kontekście wytwarzania kolagenu i prokolagenu - informuje Iwona Gawron.


Roślina ta zawiera również wiele polifenoli, które czynią z niej doskonały filtr przeciwsłoneczny. Kiedy fibroblasty skóry są poddane promieniowaniu UVB, produkcja kolagenu spada, wzrasta natomiast poziom metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej, co prowadzi do rozkładu kolagenu. Tymczasem dowiedziono, że amla temu zapobiega i ponadto hamuje jeszcze jeden szkodliwy proces zachodzący pod wpływem promieniowania ultrafioletowego: pobudzanie enzymu hialuronidazy - stwierdza Iwona Gawron.


Amla niezwykle skutecznie chroni przed rozpadem kwasu hialuronowego w skórze. Jeden z największych sukcesów kosmetycznych ostatnich lat, zawiera wyciąg z amli. Często podaję przepis na samodzielne przyrządzenie mikstury z tą rośliną. Oczywiście, można też stosować amlę wewnętrznie, wzmacniając efekty przeciwstarzeniowe w skórze i reszcie ciała oraz poprawiając ochronę przeciwsłoneczną i przeciwrakową.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018