Zabieg wszycia esperalu – co warto wiedzieć?

2020-08-05

Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z nadużywaniem alkoholu? Słyszałeś o zabiegu wszycia esperalu? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej? Poniższy tekst może dostarczyć Ci cennych wskazówek.

 

Zabieg wszycia esperalu – o czym mowa? 

 

Ostatnio coraz częściej mówi się o zabiegu wszycia esperalu. Tylko o czym dokładnie mowa? Co oznacza wszycie esperalu warszawa https://chirurg-24.pl/oferta/wszycie-esperalu/? Wszycie esperalu to drobny zabieg chirurgiczny, którego zadaniem jest sprawić, aby dana osoba nabrała awersji do spożywania alkoholu i zrezygnowała z jego nadużywania. W zabiegu tym stosuje się esperal, lek, który blokuje wydzielanie enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie i trawienie alkoholu. Ten wówczas odkłada się w organizmie, czego efektem są przykre dolegliwości. Oznacza to, że gdy osoba, która otrzymała wszywkę alkoholową, sięgnie po alkohol, jego organizm odpowie nudnościami i wymiotami, dusznościami, bólem i zawrotami głowy, czy nawet przyśpieszonym biciem serca i skokami ciśnienia. Objawy te występują zwykle po dziesięciu minutach od spożycia alkoholu i mogą utrzymać się nawet do dziesięciu godzin.

 

Zabieg wszycia esperalu – na czym polega?

 

Sam zabieg jest bardzo szybki i praktycznie bezbolesny. Co ciekawe, można go wykonać nie tylko w gabinecie lekarskim, ale również w domu. Ważne, by zabieg wykonał ktoś, kto się na tym zna, czyli oczywiście lekarz. Zabieg wszycia esperalu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent pozostaje świadomy, ale nie odczuwa bólu. Lekarz następnie wykonuje niewielkie nacięcie w skórze, po czym umieszcza tabletkę z lekiem.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018