Rękawice medyczne - jak je dobrać?

2020-07-21

Wykonujesz zawód związany z kontaktem ze skórą pacjenta lub klienta? Wiesz zatem jak bardzo może przeszkadzać za duża lub za mała rękawica. Nie możesz ich jednak zdjąć ponieważ chronią Twoją skórę przed podrażnieniami mechanicznymi oraz kontaktem z wydzielinami z ciała pacjenta. Sprawdź jak dopasować rękawicę do siebie.


Przede wszystkim zwróć uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Wszystkie rękawice medyczne https://lines.com.pl/oferta/dzial-medyczny/rekawice/ powinny posiadać odpowiednie atesty. Na opakowaniu powinno widnieć oznaczenie CE oraz co najmniej jedno z poniższych: EN 455-1, EN 455-2, EN 455-3, EN 455-4. Jeśli na etykiecie widnieje 455 bez dodatkowych liczb oznacza to, że wszystkie cztery normy zostały spełnione.


Wybór rękawic medycznych powinien zawsze zawierać sprawdzenie rozmiaru. Możemy spotkać się z sześcioma rozmiarami. Obejmują one obwód dłoni i jej długość. Na opakowaniu bardzo często podane są wymiary wszystkich rękawic medycznych, co pozwala na wybranie tych dla siebie. Możesz kupić po jednej parze każdego rozmiaru i sprawdzić, w której najlepiej się czujesz.


Ostatnim elementem jest ich odporność oraz elastyczność. To w dużej mierze uzależnione jest od materiału, z którego rękawica medyczna jest wykonana. Rękawice winylowe są najbardziej odporne na czynniki zewnętrzne, za to lateksowe najbardziej elastyczne. Rękawice nitrylowe to coś pomiędzy tymi dwoma rodzajami. Ponadto jest to częsta alternatywa proponowana osobom, które mają uczulenie na lateks.


Mamy nadzieję, że teraz wybór rękawic medycznych będzie o wiele prostszy. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę trzy czynniki.


Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018