Liga Europy, a tabela

2020-08-11

Liga to sól futbolu. Liga to mecze. Co tydzień lub co trzy dni, bez względu na pogodę, liczbę widzów i samopoczucie zarządu klubu.Liga Europy tabela https://www.typ.pl/pilka-nozna/porownywarka-kursow/europa/liga-europy-uefa/010ab59, czyli świat i Polska

Mówimy liga, ale myślimy nie tylko o jednej, tej pierwszej zwanej ekstraklasą, lecz o drugiej, trzeciej i klasach niższych, o rozgrywkach młodzieżowych także. Machina piłkarska jest wielka i kręci się od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wszyscy grają o awans, bronią się przed spadkiem. Każdy klub, mały i duży, ma swój plan, w coś celuje, każdy chce być lepszy od drugiego. Dzięki temu rozgrywki nigdy się nie znudzą ani piłkarzom, ani kibicom, jeżeli wskazuje się na Ligię Europy, a tabela.


Dyskutuje się czy taki kształt rozgrywek piłkarskich jest właściwy, czy liczba drużyn powinna być taka jaka jest, czy też nie. Tylko na temat punktacji można napisać całą rozprawę, dając przykłady ze świata, gdzie przy stosowaniu zasady: dwa punkty za mecz wygrany, jeden punkt za remis i 0 za porażkę, można spotkać różne warianty z dodatnimi lub ujemnymi punktami w zależności od wyniku.


Nie tak dawno, bo siedemnaście lat temu, mówiło się w Polsce o konieczności powiększenia pierwszej ligi, by zawodnicy rozgrywali więcej meczów mistrzowskich, tak jak to robią Anglicy lub Niemcy z RFN. Wyliczano, dawano przykłady, udowadniano celowość i konieczność dopasowania się do najlepszych. Teraz jesteśmy świadkami redukcji drużyn w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze i znów fachowcy mają niezbite, według nich, dowody słuszności w odniesieniu do Ligi Europy tabeli.


Kiedyś na świecie i w Polsce był czas na mecze towarzyskie miast, okręgów, regionów. Teraz kalendarz jest przepełniony meczami obowiązkowymi. Przecież obok ligi istnieje ciągle u nas niedoceniany Puchar Polski, któremu należy poświęcić więcej uwagi i serca. Impreza nie tylko piękna, ale i demokratyczna, jako że dopuszcza drużyny klas niższych do rywalizacji z ligowcami. Dzięki temu od czasu do czasu ożywiana jest wieścią, że jakiś maluczki dał łupnia potentatowi.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018