Jaki jest cel terapii sensorycznej?

2020-09-06

Na pewno celem jest prawidłowe uczenie się dziecka dzięki zabawie z terapeutką w ramach terapii sensorycznej. Otóż, ćwiczenia sensoryczne http://www.trampolina-dzieci.pl/stymulujemy-dzieciece-zmysly/ są w tej kwestii ważne. Dziecko musi nauczyć się reagować na różne zdarzenia dzięki kontrolowanej zabawie z terapeutką. Jest to bardzo ważne i nie wolno tego aspektu lekceważyć.Co warto wiedzieć o zajęciach terapii sensorycznej?


Na pewno musimy pamiętać, że takie zajęcia muszą mieć miejsce w specjalnie przygotowanej do tego sali. Zajęcia trwają z reguły od 45 do nawet 60 minut. Pierwsze efekty pracy z dzieckiem mogą być widoczne po kilku lub kilkunastu zajęciach. Czasami trzeba czekać nawet cały rok. Wszystko to związane jest z szybkością nauki naszego dziecka.Kiedy powinno stosować się terapię sensoryczną?


Wtedy, kiedy u dziecka zauważymy pewne zaburzenia integracji sensorycznej. Konieczne jest w takiej sytuacji bawienie się z dzieckiem oraz wykonywanie odpowiednich ćwiczeń.

Ćwiczeniami mogą być huśtanie na hamaku czy też jazda na deskorolce. Zajęcia z dzieckiem maja pomóc maluchowi prawidłowo odbierać różnorodny świat dzięki zmysłom.

Obejrzyj nasze video

@ Copyright 2018